mgr Katarzyna Markilewicz, pedagog specjalny
Rodzinkowo to zespół specjalistów różnych dziedzin, którzy pomagają dzieciom poradzić sobie z największymi nawet trudnościami. Oferujemy również możliwość skorzystania z gabinetu pedagogicznego we Wrocławiu, prowadzonego przez mgr Katarzynę Markilewicz.
Co oferuje nasz gabinet pedagogiczny we Wrocławiu?
Gabinet pedagogiczny we Wrocławiu prowadzony przez Katarzynę Markilewicz oferuje kompleksowe konsultacje, diagnozy i terapie w zakresie:
- percepcji wzrokowej,
- percepcji słuchowej,
- funkcji logiczno-matematycznych,
- mowy czynnej i biernej,
- myślenia sytuacyjnego,
- koordynacji wzrokowo-ruchowej,
- grafomotoryki,
- terapii ręki.
Prowadzimy różnego rodzaju zajęcia ogólnorozwojowe i korekcyjne, mające na celu przygotować dziecko do nowej sytuacji, takiej jak pójście do szkoły. W razie potrzeby będziemy kształcić umiejętności czytania, wypowiadania się czy pisania. Badamy dziecko również pod kątem dysleksji i wdrażamy terapie mające na celu zminimalizowanie negatywnych skutków dolegliwości.
Kilka słów o Katarzynie Markilewicz
Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego – ukończyła kierunek Pedagogika ze specjalizacją Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Doświadczenie zdobywała przy licznych wolontariatach w okresie studiów, a potem na w szkołach i przedszkolach. Obecnie zajmuje się diagnozowaniem dzieci w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wrocławiu.
Każde zajęcia z dzieckiem są przygotowywane przez pedagoga indywidualnie na podstawie predyspozycji pociechy, jej zainteresowań i potrzeb. Kierujemy się zasadą, że najlepsza nauka przychodzi przez zabawę. We współpracy z projektantką graficzną – Sandrą Kuśmirską, absolwentką ASP – powstają wyjątkowe i zaskakujące materiały do nauki dla dzieci. Zajęcia w naszym gabinecie pedagogicznym we Wrocławiu z pewnością są ciekawe i angażujące. Mgr Katarzyna Markilewicz ukończyła wiele kursów i szkoleń:
- z języka migowego,
- sensoplastyki,
- terapii ręki,
- terapii neurobiologicznej,
- nauki czytania symultaniczno-sekwencyjnej,
- stymulacji mechanizmów lewopółkulowych.
Dzięki temu rodzic ma gwarancję, że jego dziecko jest w dobrych rękach i zostanie zwrócona uwaga na każdy aspekt rozwoju jego dziecka.